Mirai Nikki

21. března 2012 v 20:37 | Sm0ker |  Anime
Snad každý otaku-hikimori by chtěl jednoho dne dosáhnout na největší metu a přivést domů ukázat svoji dívku… ale co když ta holka bude zrovna Gasai Yuno? (a vezme Vaši maminu paličkou po hlavě.)
Příběh se točí, no točí… leckdy je to takový twist sledů, že je z toho přímo hurikán událostí, kolem mladíka Amano Yukiteru. Průměrný školák, který nikterak nevystupuje z řady. Ve třídě jej sotva zaregistrují a on je s tímto vývojem spokojený.

Aby zaměstnal svoji mysl, tak si v průběhu dne píše deník, který má v mobilu. Tu vidí šutr a hned píše kterak ho dnes obejde. Doma si místo zapnutí počítače a koukání na hentai vleze pod deku a představuje si. Představuje si boha, který má moc nad prostorem a časem. Bůh, Deus ex machina, je sympatický kámoš a s Yukim si klidně pokecá. Například, že není vymyšlený, ale je skutečný. A jeho deník mu právě teď začne předpovídat budoucnost.
Jemu a dalším x lidem, kteří se musí navzájem zabít, aby získali pozici Deus ex machini aka nového boha.
Amano Yukiteru je nehorázný srab, který se bojí udělat cokoliv. Je to ten otravný typ, jenž by každý nejradši ukopal a pustil na scénu nějakého cool týpka, místo tohohle uřvaného mimina.
Yuki má tři speciální vlastnosti, umí brečet, házet šipky, poštvat na všechny Yuno, která už to nějak zařídí… třeba sekerkou.

Právě jsem se dostal k nejzajímavější postavě v anime za poslední léta. Gasay Yuno mění nálady rychleji jak Nyuu z Elfen Lied, je víc yandere jak všechny holky z Higurasi no naku koro ni dohromady.
Příkladná dívčina z Yukiho třídá, která má nejlepší známky, je nejlepší ve sportu, má nejlepší tělo a obličej. Všichni ji chtějí, ale ona chce jenom Yukiho a zabije každého o kom si bude myslet, že ji ohrožuje. Tím, že si do svého deníčku psala všechny věci o kolo Yukiho dokáže teď předvídat každý jeho krok a on je této milé psycho dívce vydán na pospas.


Každý deník má svoji jedinečnou vlastnost podle svého majitele. S majiteli se roztrhne pytel a vražedná hra o pozici boha může začít. Nutno dodat, že každý držitel deníku je psychopatický maniak, svým krásným způsobem.
Než bych zde rozepsal všechny zmíním jich jenom pár: masový vrah, detektiv, magor co si spravedlnost vysvětluje po svém a nakonec Minene Uryu, jenž velmi slušně sekunduje hlavní ženské protagonistce. Její činy jsou velmi brutální. Neštítí se podminovat školu a postupně popravovat jednotlivé třídy plné dětí, aby dosáhla svého cíle.


Tímto přecházíme k samotnému příběhu, který je často mnohdy brutální. Jediné co kazí zážitek jsou nevkusné kostičky, které cenzurují "nejlepší" krvavé části, avšak toto se neodehrává příliš často. Blue-ray verze toto doufám napraví.
Jak už jsem zmínil, příběh provází velmi hodně zvratů. Dějové twisty, kdy se uzavírají spojenectví, jenž jsou vzápětí zrušena. Různé zvraty, které vůbec nečekáte. Jeden díl se většinu času může tvářit zcela nevinně. Můžete si myslet, že právě sjíždíte nějaké romantické komediální anime, avšak ke konci dostanete takový psychonášup, že celý ending zůstanete s pusou do kořán.


Až na hlavní postavu, která se chová jako mimino, jsou ostatní charaktery naprosto krásně pošahané, nebo tajemné. Tedy za předpokladu, že se Vám takovéto postavy líbí.
Animace je přesně taková jakou mají i ostatní anime vydávané v těchto letech. Takže neurazí.
Co se týče hudby, tak opening i ending je naprosto skvělý a stejně tak OST Mirai Nikki Inspired, které má šťávu.


Shrnuto podtrženo si tento kousek žádá jasnou devítku z deseti mikrovlnek pračky Whirpool.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Midori-chan Midori-chan | 9. června 2014 v 22:59 | Reagovat

Nádherné anime 100 procent souhlas,Yuno je nejlepší a potom devátá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama