Game of Thrones

3. července 2011 v 18:28 | Sm0ker |  Seriály


O tomto počinu jsem se dozvěděl čirou náhodou a byl jsem k němu trochu skeptický. Nicméně po shlédnutí prvních čtyř dílů, které mě naprosto chytly a šel jsem spát ve čtyři ráno jsem změnil názor. Některé filmy a seriály mají tu moc chytit diváka příběhem a nepustit. Nutí diváka pustit si ihned další díl správným navnaděním co se stane. Vy potom hltáte každou vteřinu a nestačíte se divit, všechno Vám připadá naprosto skvělé a pak přijde konec, který Vás ještě více vyšponuje k tomu, abyste viděli další díl.
Přesně tohle je nový počin z produkce HBO. Poslední dobou jsem se stal velmi skeptický k hraným seriálům, kdy přišly s naprosto famózním příběhem a postupně času se z nich stala kopa hnoje, jenž se táhla přes několik řad a člověku z ní bylo špatně a přestal raději na tyhle rádoby "cool" seriály koukat a uchýlil se k animované tvorbě.
Jednou za čas nám však vyjde takový skvostný počin, který prostě musíte vidět. Hra o trůny vychází z knižní předlohy George R. R. Martina. Knih má být sedm, přičemž jedna kniha by se měla rovnat jedné sérii. Zde může nastat jistá obava jestli si seriál udrží svoji úroveň po dobu sedmi sérií, ale zase musíme brát v úvahu, že je vše podle knih, které svoji úroveň mají, ale na druhou stranu byla teprve nedávno dopsána pátá kniha ze sedmi.


Inu příběh se odehrává ve fantasy světě, který na první pohled nemá moc co společného s fantasy světy, které nám jsou pořád předhazované. Nečekejte fousaté trpaslíky, ani přiteplené elfíky. Máme zde rozlehlý svět. Sedm království, kterým vládne jediný král, jenž dlí na železném trůnu. Tento král právě přijíždí za svým nejlepším přítelem na sever za Eddardem Starkem, jehož země jsou tak rozsáhlé jako zbylých šest království. Jelikož jsou tyto země na severu je tady i zima, která může trvat i několik let, ale ta největší zima, které se všichni bojí, může trvat i několik generací. Král následně nabídne Starkovi, aby zaujal místo jeho rádce a stal se tak druhým nejmocnějším mužem v Sedmi královstvích. Ten se z počátku zdráhá, ale nakonec přijímá a odjíždí s králem na jih odkud se zatím žádný Stark nevrátil zpět živý. S sebou si bere většinu rodiny a na hradě zanechává manželku s nejstarším a nejmladšími syny.
Stejně tak zde zanechává chlad a zeď, která odděluje Sedm království před ledovou pustinou, kde se skrývají Jiní. Pod touto zdí si představte opravdu hodně velkou a ještě větší a pořádně masivní zeď pokrytou sněhem a ledem a vynásobte třemi a možná se přiblížíte k tomu jak je zeď obrovská. Zeď brání takzvaní Černí, kteří přísahali věrnost chránit ostatní před tím co se skrývá za zdí. Posádka však značně prořídla a nebezpečí, jenž se skrývá v bílé pustině je každým dnem větší.Daleko na jihu od zdi a přes moře vedou svoji armádu, která čítá desetitisíce bojovníků Khal Drogo, který je velmi podobný Barbaru Conanovi. (Herec, jenž stvárnil Droga bude hrát i Conana v novém filmu.) Tuto armádu se snaží využít ve svůj prospěch poslední právoplatný král, jenž byl nucen uprchnout do exilu, když jeho otce zabil Jaime Lannister. Tím se dostáváme k rodům, které Sedmi královstvím vládnout. Všechny mají své motto, kterým se řídí a všechny rody jsou prohnané a zrádné a chtějí jediné a tou je moc a nejvíc moci má král a jeho pobočník. V první sérii byly představeny hlavně rody Starků, kteří se dají popsat jako čestní bojovníci ošlehaní severským větrem a Lannisterové, jenž jsou všiváci od pohledu a s takovou zásobou zlata, že si mohou koupit prakticky kohokoliv.
Tím se rozjíždí kolotoč intrik, zrad a všech možných zvratů, které nedají divákovi ani na chvilku vydechnout.


Jedním z největších taháků pro mě osobně byl herec Sean Bean, který opět dokázal, že je špička ve svém oboru, když má hrát role ve kterých se ohání s mečem.
K tomu všemu ještě velmi pěkný filmový look a velká výprava, kdy jsou všechna místa a města opravdu věrohodná a vy si myslíte, že se díváte na vysoko rozpočtový film, ale tohle je seriál, jenž má filmové vzezření, které mu může kdejaký film závidět! K tomu nádherná hudba, jenž jenom podtrhuje famózní atmosféru.
Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sju* sju* | Web | 3. července 2011 v 18:42 | Reagovat

wauuu... Zní to hodně dobře:) každopádně i na csfd to má vysoké hodnocení, což je určitě také velké doporučení:) až se dokoukám na Twin Peaks, tak se kouknu na toto;)

2 Leňaca Leňaca | E-mail | Web | 3. července 2011 v 19:06 | Reagovat

miluju Hru o Trůny a právě sháním knihy... a tvé podání popisu přívěhu je naprosto parádní!

3 Anc.Goddess Anc.Goddess | Web | 3. července 2011 v 19:11 | Reagovat

musím se přiznat, že jsem o tom neslyšela, ale zní to vážně dobře!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama