Fairy Tail

17. července 2011 v 23:01 | Kvok |  Anime


Témata se mi zdají být čím dál tím víc labilnější a přijde mi že je vybírá cvičené morče, které musí dojít k misce se žrádlem na které je nalepené téma, které bude tento týden. Blogeři pak musejí přijít s něčím hrozně zajímavým, ale většinou napíší nějaký nesrozumitelný blud, jenž nemá hlavu ani patu a ve článku je víc gramatických chyb, než v tom mém a to už je vrchol, když pravopisné chyby vidím i já člověk to velice na pravopis chorý.
Inu, nebudu chodit kolem horkých kamínek a radši se jich dotknu rukou, abych zjistil jestli jsou zapnuté a odhalím, že dnešní téma jsem si opět překroutil podle svého a udělal jsem si jemnou recenzi dalšího z mnoha anime, které se hrdě rve mezi hlavní trojku a to Naruto, One Piece a Bleach. Jestli se dokázal této svaté nekonečné trojici přiblížit se dozvíte při čtení následujících odstavců s tím, že, když jsem napsal odstavců budu muset napsat odstavců víc jak jeden, takže je to i taková menší osobní výzva kolem desáté večer s tím, že to moc lidí číst nebude, když už jdou spát.


Znáte to, koukáte na jedno ze svých prvních anime a u většiny je to Naruto na které nikdo nedá dopustit. V tu se objeví někdo, kdo Vám začne rvát, že Bleach je jako Naruto, ale lepší a že je to hrozně cool. Nevěříte mu, ale i tak vám vzadu v hlavě trochu štrachá s tím, že si to stáhnete a kouknete na pár dílů a když tak to smažete, no jo, ale ono se Vám to začne líbit a stažených dílů už máte přes stovku.
Pak pokračujete dál s tím, že se objeví někdo, kdo doporučí One Piece, které si stáhnete také a má to stejný efekt jako u Bleache, ale v tom se zařeknete, že těchhle dlouhých Shounenů už máte po krk a tři bohatě stačí na to, aby Vám zasvinily spoustou giga Váš harddisk.
V tu se po dlouhé době objevíte článek na téma Fairy Tail a začnete se dočítat jak je to hrozně super stejně jako svatá trojka a s tím, že manga je opravdu výborná. No jo, ale to u těch ostatních je manga taky na vysoký úrovni. Chvíli si to necháte rozležet v hlavě a nakonec sáhnete po prvních dílech a pak po dalších.. a dalších… a pak doženete anime a musíte čekat každý týden na nový díl a sáhnete po manze, kterou taky ihned dočtete a musíte čekat.
Fairy Tail se odehrává ve smyšlené zemi, kterou můžeme přirovnat k středověké Evropě s tím, že je tu velký nádech fantasy, kterou vymysleli Japonci. V tomto světě se nacházejí mágové a ti, aby se jim to dobře táhlo, se spolčují do magických cechů. Samotným by jim bylo smutno.
Magických cechů je hned několik a mohou být jak dobré, tak i zlé a ultra zlé. Příběh se odehrává kolem hodného cechu Fairy Tail, přesněji řečeno kolem několika mágů z tohoto cechu.
Jako první si můžeme představit Lucy jejíž magie je zaměřená na povolávání duchů (Ha! Téma týdne!) ti můžou být všeho druhu od chodících hodin, přes chlapa s maskou koně, který si hraje na lučištníka, přes býka co chodí po dvou a na zádech má masivní vikingskou sekeru. Jejím snem je dopsání knihy a sesbírání všech klíčů díky kterým může vyvolávat duchy a uzavírat s nimi smlouvy, aby jí sloužili. Ze začátku je Lucy nehorázně slabá, ale postupem času získává lepší duchy a i její odhodlání a magická moc se pomalu zvyšují a ani to netrvá moc dlouho, než dostane jednoho z hlavních duchů a to lva. Lucy nám pomalu rozjíždí příběh s tím, že je mág na volné noze a chtěla by se dostat do legendárního cechu Fairy Tail. To se jí poštěstí, když potká mága z tohoto cechu.
Natsu Dragneel ovládá starou drakobijeckou magii, jež má sloužit pro boj s draky. Dalo by se říct, že on je hlavní postavou anime. Právě on přivedl Lucy k Fairy Tail a on je vždy tím, kdo porazí úhlavního nepřítele. Jeho útoky se skládají převážně z ohně. Vše ho naučil jeho "otec" drak, který jednoho dne z ničeho nic zmizel a nechal Natsua opuštěného a ten ho při všech možných příležitostech hledá.
Každá hlavní postava by měla mít svého rivala, ale v tomto anime má hlavní postava hlavních rivalů hned několik.
Gray Fullbuster ovládá magii ledu, a tak je přímo předurčen, aby s Natsuem, jež ovládá oheň neustále soupeřil. Gray je díky své magii velmi otužilý, proto se mu stává, že si každou chvíli sundá košili, nebo i kalhoty a spodní prádlo, aby mu nebylo horko. To vede k mírným trapasům, když si chtěl například nahý chtěl od Lucy pučit její oblečení.
Na rozdíl od Dragneela se Gray snaží občas přemýšlet a jeho boje mají šťávu, i když ne vždy musí vyhrát, ale za to při pozdějších soubojích se silnějšími soupeři překvapí, když je v cool stylu porazí.
Poslední hlavní postava je mág, jež se pyšní označením třídy S, která se dává pouze těm nejlepším a nejsilnějším. Natsu a Gray se při pouhé zmínce jména tohoto mága začnou klepat strachem.


Erza Scarlet mág využívající magii Knight, mág který nikdy, nikdy neprohraje ani proti daleko silnějšímu nepříteli, neprohraje ani, když musí stát sama proti sobě. Erza je opravdu kulervoucí charakter ze kterého mají strach i hlavní postavy. Ze začátku z ní přímo srší její touha po spravedlnosti, ale to časem díky bohu odpadá a z Erzy se stává jeden z nejlepších charakterů co jsem za poslední roky viděl, ale asi za to taky může ta její rudá hříva.
Erza používá magii díky které si může měnit brnění podle libosti a že různých brnění a oblečků má požehnaně. Hodí se do každé situace ať už na boj proti rychlejšímu soupeři, nebo brnění s větší odolností na oheň.
Na Happyho, modrou kočku, která umí lítat a pořád se drží Natsua jsem nezapomněl jenom mi přijde hrozně otravná, aye!


To by bylo k představení jedněch z hlavních charakterů, i když se v anime setkáme s vícero charaktery, které mají důležitější roli a více poté zapadají do příběhu a strkají hlavní čtyřku trochu do pozadí, aby následně opět vylezla na výsluní.
Příběhy zde máme vcelku takové jaké se od Shounenu dají čekat. Nejprve se musí vyřídit osobní záležitosti hlavních postav. Graye, Lucy, Erzy, aby pak mohlo dojít na složitější boje a propletence příběhu, který se začíná pomalu roztáčet a vyobrazují se hlavní zlouni celého anime, avšak i tady dojde na klišé, kdy hlavní postava zmlátí domnělého zlouna, který následně přijde ze zlého cechu k hodnému, avšak Gajeel je tady opravdový cool badass.
Potom tu máme menší srandovní narážečky, kdy Julia, jež se dokáže zkapalnit a ovládat vodu je zamilovaná do Graye, což vede k srandovním situacím, které jsou opravdu srandovní.


Grafika je přesně taková jakou čekat od dlouhotrvajícího anime, takže neurazí a ani nijak neohromí. Boje mají šťávu a nejsou natahané na několik dílů a vše má jakýs takýs spád. Ovšem jedna rada a to vyhýbejte se failerům, které se bohužel vyskytují i zde. Zatím sice nebyly v takovém množství jako například v Narutovi, ale to neznamená, že budou mít lepší kvalitu. Lepší je tyto hříčky přeskočit a počkat si n pokračování příběhu, než si kazit celkově velmi dobrý dojem.
K tomu jsem málem zapomněl přidat velmi moc bodů za hudbu, která je více, než povedená a budete si chtít stáhnout oba zatím vyšlé OST přičemž jedna skladba je lepší, než druhá a vy se necháte unášet v jejích rytmech, přičemž druhé OST bych přirovnal k hrozné zběsilosti irských tanců, kdy jsou skřítci na heroinu.


Celkové zhodnocení je takové, že se jedná o další velmi dlouhý shounen, který v mém osobním žebříčku přeskočil Bleach a dýchá zdatně na záda One Piece. Jestliže Vás svatá trojice přestala bavit, nebo hledáte další zajímavé delší anime, nebo prostě nemůžete vydýchat failery v Bleachi, které právě teď jsou a hledáte odpovídající náhradu tak s Fairy Tail rozhodně chybu neuděláte. Skvělé souboje, mnoha sympatických charakterů a krásně se rozvíjející příběh, jež začíná nabírat obrátek každým dílem a arcem, tak to je přesně Fairy Tail.

Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!

A nakonec takovou menší ochutnávku z prvního ost:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama