Samurai Champloo

16. června 2011 v 22:21 | Sm0ker |  Anime

Ono se to opravdu nezdá, ale, když dáte dohromady párek samurajů a celý to zaštítíte rapem a celou tu kulturu promícháte v mixéru vznikne něco naprosto jedinečného co slova nedokáží vyjádřit ani za použití slovníku cizích slov.
Je to prostě takový skvělý kousek který se musí zažít. Dají se na něj nést samé superlativy, kdy jenom při prvním dílu si div nepustíte do gatí nad tou šíleností, kterou hlavní postavy předvádějí. Celý děj se nám točí kolem mladičké Fuu, která pracovala jako servírka do té doby, než celou živnost nezlikvidovali další dvě hlavní postavy. Její jediný cíl je najít samuraje, který voní po slunečnicích. Sama, ale na cestu nestačí, tak se rozhodne požádat o pomoc dva potulné samuraje, kteří souhlasí s tím, že budou její strážci.


Fuu je hrozně roztomilá a nedokážu si představit jak by ji někdo mohl nesnášet. Neřekl bych ani, že by byla naivní, ale za celou cestu si hodně prožije a už nebude moci koukat na svět stejnýma očima stejně tak jako její další vedlejší dilema, kterého ze svých strážců by vlastně mohla eventuálně milovat.
Všechny tři postavy mají určitý cíl, který v průběhu všech šestadvaceti dílů svým způsobem vyřeší. Jedná se hlavně o prohřešky z minulosti, která každého dožene. Zajímavé, že Fuu je jediná, která svoji minulost hledá zatímco minulosti ostatních si najdou zbylé dva protagonisty samy.
Prvním strážcem je Mugen. Představte si nevraživého týpka, který nejde pro ránu daleko a nenechá si nic líbit. Jeho osobité jednání přivede skupinu párkrát do problémů, které vyústí v krvavou řezničinu. Vrcholem jsou poté souboje s hlavními záporáky na kteří se po několika dílech objeví, aby mohli hlavní hrdinové vyváznout s nepěknými jizvami. To dává příběhu další plus, že, i když jsou hlavní postavy neskutečnými šermíři, tak i zde se najde někdo, kdo je schopný je porazit.
Jin je přesný opak Mugena. Připomíná povahou rybu, moc toho nenamluví a většinou neudělá žádné nepředvídatelné věci, o to víc vyniknou příběhy, kdy je právě on hybatelem děje a dělá na něj šílené nepromyšlené věci.
Celý příběh se dotýká hned několika témat a zpracovává je s takovou bravurou a nadsázkou, až to jeden nemůže pochopit jak mohl být scénář tak dobře napsaný. Všechny postavy zde mají své místo a poskytují divákovi určité otázky k zamyšlení.
Jestli jste někdy chtěli vidět anime o samurajích tak tohle je naprostá špička ve svém žánru. Jestli chcete vidět vtipné, akční a chytré anime tak tohle je opět špička ve svém žánru, které se nedá nic vytknout.

Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama