Květen 2011

Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf)

31. května 2011 v 18:29 | Sm0ker |  Anime


Spice and Wolf je krásné anime odehrávající se ve vymyšleném světě, které bychom mohli přirovnat k středověké Evropě. Neodehrávají se zde žádné války ani dramatické souboje. Jediné souboje se zde odehrávají v rámci obchodování za účelem utržit největší zisk.
Příběh sleduje prostého obchodníka Lawrence, jenž má sen postavit si dům a obchodovat v jednom z měst. Tento sen se snaží zrealizovat s koněm a vozem na kterém převáží různé zboží s kterým obchoduje. Je to protřelejší obchodník se zkušenostmi a vybranou mluvou. Dokáže usmlouvat co nejlepší zboží a ví kde prodávat a nakupovat. Povahově je velmi hodný a není zákeřně slizký jak by se od obchodníků dalo čekat. Zlý dokáže být pouze na ty kteří jej chtěli obrat a samozřejmě jako obchodník chce mít největší zisk.


Jednoho dne jej cesta zavede do vesnice, která uctívá vlčí bohyni Horo, jenž dokáže přivolat dobrou úrodu obilí. Nutno dodat, že tento zvyk v podobě oslavného svátku provádějí už z pouhé povinnosti a mnoho lidí na bohyni nevěří.
Jakmile Lawrence uzavře obchod vydá se do dalšího města, avšak večer si všimne nezvaného návštěvníka ve svém voze. Mezi kožešinami mu leží nahá dívka.
Ano, velmi "překvapivě" se k němu, díky náhodě, dostala bohyně Horo. Má všechno co pravá bohyně potřebuje. Mladé krásné tělo, roztomilou tvář, vlčí uši a ocas na který nedá dopustit a ve volných chvílích se s ním mazlí. Jak sama říká její uši dokáží poznat, když někdo říká lež. Jestliže jsem psal, že Lawrence je profesionální obchodník tak Horo jej s přehledem strčí do kapsy.
"Jsem moudrá Horo" uslyšíte za celý seriál několikrát. Její moudrost a zkušenosti se Lawrencovi velmi hodí a jako správný obchodník uzavře s Horo dohodu s tím, že ji doprovodí na sever. Vlčice slíbí obchodníkovi odměnu s tím, že si na sebe sama vydělá. Ze začátku však Horo stojí Lawrence velké peníze, jelikož její záliba v konzumování jablek, nebo nadměrného množství alkoholu leze do velmi do peněz.


Tímto se nám zde rozehrává velmi pěkný příběh s romantickým pozadím, kde nechybí ani trocha akce, nebo napětí a zrady. Vše je velmi pěkně dávkováno a vy se těšíte na další díly. Je krásné sledovat jak se Horo snaží půlku dílu chytit Lawrence za ruku a v dalších dílech se jej drží jako klíště.
Menším vrcholem jsou poté také boje, kdy na sebe Horo vezme svoji pravou podobu vlka a začne být zlá. Když se proti Vám rozeběhne deseti metrový vlky co váží nějakou tu tunu tak nemáte zrovna velké šance na přežití.
Celkově se anime dá shrnout jako svižně odsýpající dobrodružné dílko s trochou romantiky při kterém se nebudete nudit ani u jednoho dílu.
Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!


Dragon Crisis

25. května 2011 v 0:09 | Sm0ker |  Anime


Poměrně nové anime staré jenom jednu anime sezónu, která trvá jedno roční období.
Vezmeme to stručně, takže příběh se odehrává ve světě, kde lovci pokladů hledají ztracené artefakty. Některé jsou mocné, jiné nemocné a další zase mocnější a cenější. Tito lovci mají jistá ohodnocení přičemž level 10 je největší a uděluje se jenom opravdovým borcům. Hlavní hrdina je velice mladý a má level 10, takže je to vlastně hroznej borec.Všichni tito lovci patří k jisté společnosti, avšak náš hrdina se zřekl této společnosti a žije si svůj klidný život studenta střední školy.
Jednoho dne mu vtrhne do života kozatá sestřenice, jež patří ke společnosti a žádá si pomoc od hrdiny. Ten jako správný hrdina kývne a pomůže.
Tím, že pomůže se setkává s hlavní hrdinkou. Malá, mladá cute blondýnka, která je ve skutečnosti drak a hrozně miluje hlavního hrdinu Ryujiho.


Drak je v tomto světě hrozně vzácný asi jako v tom našem, avšak náhle nastupuje na scénu další drak, potom další a další...
Anime si hraje na harém a komedii s menšími akčními prvky. O Ryujiho se zajímá několik děvčat, jež se mu snaží pokaždé nějak zavděčit, ale mají smůlu drak Rose ho nedá.
Ryuji je takový klasický geroj, který se bojí všeho a je to takový strašpytel, ale všechny hnedka sejme.
Grafická stránka anime se mi věru líbila a většina děje mi přišla stravitelná dokud nepřišel na řadu konec předposledního dílu a poslední díl, který se změnil v naprostou klišoidní sračku a mě se sevřel žaludek.
Za celou dobu anime, kde je samý drak uvidíme celou podobu draka pořádně jenom na konci, kde je nakonec zničen velkým fialovým srdcem ve stylu medvídků pusíků!

Nebýt toho konce... 2,5 pračky Whirpool. Značka vítězů!

Kite Liberator

22. května 2011 v 19:47 | Sm0ker |  Anime
Pustil jsem si anime s tím, že si užiji něco pěkného, akčního a delšího. To se mi splnilo.
Příběh nám začíná ve vesmíru. Při pohledu na raketoplán, jenž se připojuje k vesmírné stanice, jenž nebyla nepodobná již spadnutému MIRu. "Kde tady budou střílet?" problesklo mi hlavou. No, proč ne.
Banda kosmonautů si lebedí už nějaký ten rok v kosmu a právě dostali nové jídlo speciálně určené pro ně. U dvou z nich se objevují v důsledku radiace menší zdravotní problémy. V tom střih a najednou jsme na zemi, kde dva policajti honí zlýho chlapíka, který střílí po všem co se hýbe, aby nakonec skončil na dámských záchodech, kde si vezme za rukojmí malou holčičku. Následně se zde odnikud vezme tajemná dívka, která do neřáda vystřílí celý zásobník.
Pak tu máme několik charakterů přičemž se každému snaží dát určitou dávku prostoru, ale ta necelá hodina je velmi omezená.


Následují další střih do kosmu, kdy se postavy z vesmíru setkávají s postavami z Japonska a všechno tam střílí obluda je přehnaně velká, kdyby byla menší tak je víc strašidelnější a je to víc hororovější.
Takhle to má jenom temnější podtext díky grafice a surovosti v zabíjení, kdy střílí krev.
Konec je ještě ke všemu otevřený a pokračování nikde.

Jestli nemáte co dělat na večer a je Vám jedno co si pustíte tak můžete šáhnout klidně po tomhle kousku. Neurazí ani neohromí.

Celkové hodnocení 2,8 pračky Whirpool. Značka vítězů!

Denpa Teki na Kanojo

16. května 2011 v 19:32 | Sm0ker |  Anime


Na tento skvělý kousek jsem narazil při každodenním brouzdáním internetových stránek. Hned zprvu mě zaujal hlavní obrázek dívky s deštníkem a basebalovou pálkou. Po menším uvážení jsem si hned uvědomil, že tento kousek mi zpříjemní večer.
Denpa Teki na Kanojo je dvoudílné OVA. Čekají nás dva příběhy se stopáží kolem čtyřiceti minut. Tyto minuty jsou, ale vskutku nabušené nevídanými příběhy.
Obě story se odehrávají na střední škole, kde sledují osud školního rváče, který nejde pro ránu daleko. Delikvent Juuzawa Juu se jednoho dne setká s Ochibana Ame, která mu oznámí, že v minulém životě byl král a ona jeho rytíř a hodlá mu sloužit i v tomto životě. Po chvíli odmítání, kdy Ame navštíví svého "krále" i uprostřed noci se tato dvojice dává dohromady. Na pozadí této malé události se nám pozvolna rozjíždí příběh sériového masového vraha, který vraždí jenom dívky. Juu se k těmto případům staví s nezájmem do té doby, než zemře jedna z jeho spolužaček a on je odhodlán vraha dopadnout s pomocí Ame.

Ve škole zůstáváme i ve druhém příběhu, kdy dvojice spolu pořád funguje a začínají se zde objevovat i první romantické prvky. Alespoň do té doby, než se objeví první problémy. Zvláštní případy šikany, které se šíří na škole se nevyhnou ani Juuovi. Když šikana přeroste v únosnou mez srandy, kdy můžou přijít o život i nevinní lidé chystá se Juu s Ame opět zasáhnout a vše zarazit.

Oba dva příběhy jsou kulervoucí! Dobře napsané texty, kdy příběh utíká správným tempem a vy jenom hltáte každou minutu a čekáte co nového se na scéně objeví a jak zápletka nakonec vyústí. Detektivní příběhy považuji za skoro geniální počin, který jsem nečekal a velmi mě nadchnul.
I když je anime z roku 2009 tak se zdá grafiky trochu starší, ale to vůbec nevadí, nýbrž naopak podkresluje temnější atmosféru tohoto OVA.
Jediná výraznější vada na kráse je, že jsou pouhé dva díly.
Jestliže máte rádi detektivní příběhy, které jsou dobře napsané a mají i překvapivé zvraty s temnější atmosférou tak Denpa Teki na Kanojo je přesně to pravé!

Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!

Toaru Majutsu no Index

15. května 2011 v 18:56 | Sm0ker |  Anime


Už ani nevím proč jsem si tohle anime vybral. Nejspíš to bylo v čase, kdy jsem měl moře času a můj čas nebyl tak vzácný jako v těchto časech. Tohle není skrytá reklama na hodinky.
Nejspíš mě zaujalo spojení techniky a magie, která nakonec vychází úplně nastejno. Buď šviháte plameny kvůli tomu, že jste mág, nebo kvůli tomu, že máte techniku.
Příběh se nám pomalu klube, když hlavní hrdina Touma jde na balkon vyvětrat peřinu a narazí na Index. Malá holka co je divně oblečená a má pořád hlad. Přišla mi docela otravná, ale není to nic hrozného.
Index je zvláštní tím, že si pamatuje nazpaměť pár tisíc knih. Magických knih. Touma je zvláštní tím, že umí hovno. Tedy to se nám aspoň snaží všude nakecat, že nic neumí, ale ve skutečnosti umí rušit magii a proto mu nedělá nejmenší problém porazit kdejakého mága, nebo espera (esper je úplně to samý jako mág, akorát kope za stranu kde vévodí technika).
První věc z které jsem měl chuť anime celé vypnout byl příběh. Začátek začínal věru zajímavě, ale poté spadnul do naprostého klišé, jenž bylo už někde k vidění. Postavy, jenž se zdají být zlé se stanou po nakopání zadku hodné. Klasika.
Taky by chtělo udělat něco s tím ohněm. Vládnout ohněm se stalo v posledních letech v anime nějak moc populární. Aspoň, že tuhle schopnost neovládá nějak moc výrazná postava a i když jej použije tak stejně dostane na prdel.
Příběh se díky bohu po pár dílech rozjede a stává se docela zajímavým. Objevují se nové postavy, které anime dodávají nějakou šťávu. Nejvíc mě na první sérii zaujala postava Misaky, která se dočkala i svého vlastního anime.


Máme tu i sympatického záporáka, který je opravdu svině, ale po určité lekce, kdy dostane přes držku se dostaví opět komplex, kdy se ikonka v jeho hlavně přehodí z evil na good.

Co ale určitě zaujme a vůbec neurazí je grafika a s ní spojené souboje, které jsou díky tomu velmi povedené. Nejsou zde sice žádné super vykreslené detaily, ale hraje se zde na nadprůměr a boje jsou krásně barevné, kdy oheň hoří blesky lítají. S bojem je spojena další klišoidnost, kdy chce hlavní hrdina ochránit všechny. Trochu otřepané. Chtějí to všichni. Vymyslete něco nového.

Další plus můžeme spatřovat ve vydaných speciálech, kdy autoři doslova parodují sami sebe a vy jenom litujete, že jsou tyto speciální díly tak krátké a nemůžete se smát víc.

Druhá řada tohoto anime přináší skoro to samé jako první. Grafika je trochu vymazlenější, ale co je hlavní. Příběh má koule už od prvního dílu, kdy chytne a nepustí. Jsou zde všechny staré postavy a setkáváme se s novými. Zatím jsem neviděl anime, kdy hlavní hrdina pošle pěstí k zemi tolik holek. Nemají být na straně zla! Nejvíc škody je jisté blonďaté správně urostlé a nadržené.Obě série dávají dohromady zajímavý počin u kterého nebudete litovat času, jenž jste u něj proseděli, nebo proleželi. (Jestli stojíte při sledování anime je to Vaše věc.) Pokud překousnete první díly tak Vás příběh jistě vtáhne a ukáže Vám několik zvratů a překvapení a hlavně skvělé boje s několika vtipnými scénkami, kdy pár dílů bývá vyloženě oddychových a mají za účel pobavit. K tomu poslouchatelný opening a co víc chtít, když se nudíte a nemáte co dělat.

Celkové hodnocení 4 pračky Whirpool. Značka vítězů!


Baccano!

14. května 2011 v 20:53 | Sm0ker |  Anime


Baccano je ze stejného pera jako anime Durarara!! Tedy můžeme čekat podobný opus.
Baccano spatřilo světlo světa dříve, než výše zmíněné anime začínající na D.
Baccano nám přináší propracovaný příběh, který se ze začátku od sebe co nejvíc rozděluje a přestává pomalu dávat smysl, aby se ke konci zase hezky pěkně spojil a utvořil tak ucelený děj, který je chytře napsaný a plný dějových zvratů.
Jsou zde tři příběhy přičemž ten nejdůležitější se odehrává ve vlaku. V tomto vlaku je vysoká koncentrace brilantně propracovaných postav a každá jede svojí vlastní hru. Je zde banda černokabátníků, jenž se snaží vymoci od vlády osvobození svého vůdce tím, že budou postupně zabíjet cestující vlaku. Na druhé straně jsou vrazi mafie nosící bílé obleky, jež vede krvechtivé monstrum. Mezi nimi se pohybuje nejlepší nájemný vrah své doby, banda překupníků s výbušninami, dvojice zlodějíčků a nesmrtelný chlapec. Zábava (jatka) mohou začít.Tohle anime je akční, vtipné a chytré. Postupně si hraje s příběhy a osudy jednotlivých osob a spojuje jejich příběhy do sebe jako při skládání skládačky.
Další příběh nás zanese na loď, kde skupina vybraných dostává nadosah elixír nesmrtelnosti.
Poslední příběh je začleněn do podsvětí velkoměsta ve kterém skupinky mafiánů bojují o vrcholné postavení.
Každý charakter je opravdu jedinečný a najdete si zde několik oblíbenců. Ať už jde o párek zlodějů, které nemůžete pro jejich naivní, až blbý, pohled na svět nemít rádi. Vůbec se, ale nebojte, že by jste ztratili v postavách přehled. Všechny jsou svým způsobem jedinečné a nedají se zaměnit s žádnou jinou.To, že jde o dílo stejného autora, který napsal Durarara!! je vidět v několika momentech. Například, když němá žena v černých šatech píše vzkazy na papír. Krásný odkaz na budoucí Selty. Trochu jsem litoval, že jsem nejdříve neshlédl Baccano dříve před Durarara!! lépe bych si tak vychutnal některé pasáže.

Jestli hledáte grandiózní příběh s dobře napsanými charaktery a nebojíte se trochy krve a zabíjení tak je pro vás Baccano jasná volba. K tomu výborný soundtrack s openingem!
Celkové hodnocení 5 pračkek Whirpool. Značka vítězů!


Black Lagoon

14. května 2011 v 16:54 | Sm0ker |  Anime
"Můj život byl předem nalinkovaný. Dodělal jsem úspěšně školu a připojil jsem se k mezinárodní společnosti, kde se ze mě stala obyčejná kancelářská krysa, které stačilo umět dobře pochlebovat svým nadřízeným. Ze stereotypu mě jednoho dne vytrhla práce při níž jsem měl donést CD z bodu A do bodu B. Bohužel mojí cestu C překazili piráti. Místo ožralého Johnyho Deppa jsem dostal Laru Croft na speedu," tak by se dal uvést začátek akčního anime. Mladý úředníček je unesen novodobými piráty ke kterým se záhy přidá.


Anime se dá označit za šílené v dobrém slova smyslu. Posádku dopravní společnosti Black Lagoon tvoří čtveřice různorodých osobností z nichž nejvíce vyčnívá jediná žena v posádce - Revy. Co Vás pochvíli napadne je právě přirovnání k legendární počítačové postavě ze hry Tomb Rider. Revy je však narozdíl od Lary velice krvelačná a má ráda rum. Rum je dobrý.


Příběh se nám odehrává ve vymyšleném městě plného hříchu a všech mafií světa. Vyjít ven bez kvéru je jasná smrt. Tady se zabíjí i jen tak z nudy.
Ucelený příběh bych zde nehledal. Anime se skládá z několika různých příběhů, které trvají epizodu, nebo dvě... nebo tři. Většinou se jedná o pořádné akční rodeo při kterém se jenom střílí a lidé padají v kalužích krve, lodě vybuchují, každý má RPG.

Další sorta dílů jsou ty které moralizují a to zabíjí celou tuhle sérii. Naštěstí jich moc není, ale bohužel jsou to právě ty poslední které kazí dobrý požitek.
Inu, to nic nemění na tom, že pohled na děti, kdy jedno drží M60 a vystřílí bar plný drsných týpků, je naprosto skvěle zábavný. Dále se zde potkáme i s nacisty, kdy je vrcholem rozhovor afroamerického kapitána Black Lagoon s velitelem nacistů. Nebo souboj, kdy nám ze služky udělali čistého terminátora, jenž se před ničím nezastaví.
Objevuje se nám zde několik skupin které se snaží získat hlavní moc ve městě. Ať už jde o bývalé ostřílené vojáky z Ruska, nebo Yakuzu. Dojde i na církev bolesti s ozbrojenými jeptiškami.


Druhá řada nám jede ve stejném duchu jako první a nabízí ještě šílenější boje, kdy si autoři dělají srandu sami ze sebe. Masový vrah s motorovou pilou se náhle rozbrečí a začne panikařit, že ztratil svoji hračku bez které nemůže mluvit a podobných komických situacích je zde více. Bohužel všechno zabíjí poslední tři díly, kde se snaží moralizovat a snaží se vše kompenzovat jatkami v závěrečném dílu.

Je zde i několika dílná OVA, kde snad dostaneme to co chceme. Střílení a hodně mrtvol. Z prvních dílů co jsem viděl jsem, ale mírně v rozpacích a nezachrání to ani Revy ve sprše.

Mezi další plus bych jednoznačně zařadil hudbu z openingu.

Výsledkem je opravdu bláznivé akční anime, kde nechybí napětí a nějaké ty morální kecy a najdeme zde i trochu vtipu.
Celkové hodnocení 4 pračky Whirpool. Značka vítězů!

Ichiban Ushiro no Daimaou

13. května 2011 v 20:34 | Sm0ker |  Anime
A bůh stvořil dokonalé anime.
Tímto bych shrnul celý tento počin, ale to by asi bylo málo. Teď odůvodnit proč si myslím, že je to takové božské.
Všichni známe ometené příběhy, kdy je hlavní postava naprostý chudáček a v posledním díle vyhraje díky tvrdé práci a množství úsilí strávené tréninkem. Tak tady tohle není. Hlavní postava je od prvních minut největší borec pod jehož kroky se otřásá samotná existence.
Bohužel má opět trapné cíle v podobě sloužení dobru. To trvá, ale pár minut, než mu věštec (takový datel s doutníkem) přisoudí budoucí povolání coby Temný lord (největší parchant pod sluncem). I přesto se hlavní hrdina snaží držet dobrých mravů, ale díky nepochopení ze strany spolužáků se nešťastnými náhodami stále více přiklání na stranu zla.
V tomto anime nejsou jenom povrchní boje, kde je vidět sotva kapka krve, ale máme tu k vidění i pěknou řezničinu, kdy se Temný lord vymkne vlastní kontrole a začne spolužákům lámat ruce a nohy. (:


Společnost mu v tom dělá malý patolízal (Každý správný zloun má svého Stoupu). Sličná modrovlasá kočka, jenž se rozhodla chránit spravedlnost za cenu svého života, ale co čert nechtěl nakonec skončí s Temným lordem, protože se nakonec nezdá být tak špatný. Dále zde máme úchylnou androidku a sexy záporačku.

On mlátí toho draka pěstí?!
No a co chceš, je to přece kluk, ne?

Ano, androidka, jenž je hlavnímu hrdinovi pořád za zadkem. Naštěstí má zelenovlasá dívčina na zadních partiích umístěný králičí ocásek po jehož zatahání se ihned vypne. To poté vede k zábavným scénám, kdy je hlavní hrdina obviňován z toho, že chce vidět její kalhotky. Podobných sexuálních narážek je v anime celá řada.
V anime se nachází hodně vtipu, nahoty, bojů, namakaný starý ředitel školy, drak a to je všechno co v anime chci, proto je dle mého názoru dokonalé.
To nemluvím ani o tom, že je k sehnání i necenzurovaná verze, která je výživná hlavně v prvních dílech, které obohacuje o některé záběry.
Nesmím opomenout ani velmi kvalitní opening a ending. Stává se velmi málo, že se dá poslouchat jedno, nebo druhé, ale je opravdová vzácnost kdy OP a ED jsou na takové úrovni, že jsem si je vyhledal pro osobní potřebu každodenního poslouchání.

Celkové hodnocení 5,5 pračky Whirpool. Značka vítězů! (5,5 z 5 ^___^)