Toaru Majutsu no Index

15. května 2011 v 18:56 | Sm0ker |  Anime


Už ani nevím proč jsem si tohle anime vybral. Nejspíš to bylo v čase, kdy jsem měl moře času a můj čas nebyl tak vzácný jako v těchto časech. Tohle není skrytá reklama na hodinky.
Nejspíš mě zaujalo spojení techniky a magie, která nakonec vychází úplně nastejno. Buď šviháte plameny kvůli tomu, že jste mág, nebo kvůli tomu, že máte techniku.
Příběh se nám pomalu klube, když hlavní hrdina Touma jde na balkon vyvětrat peřinu a narazí na Index. Malá holka co je divně oblečená a má pořád hlad. Přišla mi docela otravná, ale není to nic hrozného.
Index je zvláštní tím, že si pamatuje nazpaměť pár tisíc knih. Magických knih. Touma je zvláštní tím, že umí hovno. Tedy to se nám aspoň snaží všude nakecat, že nic neumí, ale ve skutečnosti umí rušit magii a proto mu nedělá nejmenší problém porazit kdejakého mága, nebo espera (esper je úplně to samý jako mág, akorát kope za stranu kde vévodí technika).
První věc z které jsem měl chuť anime celé vypnout byl příběh. Začátek začínal věru zajímavě, ale poté spadnul do naprostého klišé, jenž bylo už někde k vidění. Postavy, jenž se zdají být zlé se stanou po nakopání zadku hodné. Klasika.
Taky by chtělo udělat něco s tím ohněm. Vládnout ohněm se stalo v posledních letech v anime nějak moc populární. Aspoň, že tuhle schopnost neovládá nějak moc výrazná postava a i když jej použije tak stejně dostane na prdel.
Příběh se díky bohu po pár dílech rozjede a stává se docela zajímavým. Objevují se nové postavy, které anime dodávají nějakou šťávu. Nejvíc mě na první sérii zaujala postava Misaky, která se dočkala i svého vlastního anime.


Máme tu i sympatického záporáka, který je opravdu svině, ale po určité lekce, kdy dostane přes držku se dostaví opět komplex, kdy se ikonka v jeho hlavně přehodí z evil na good.

Co ale určitě zaujme a vůbec neurazí je grafika a s ní spojené souboje, které jsou díky tomu velmi povedené. Nejsou zde sice žádné super vykreslené detaily, ale hraje se zde na nadprůměr a boje jsou krásně barevné, kdy oheň hoří blesky lítají. S bojem je spojena další klišoidnost, kdy chce hlavní hrdina ochránit všechny. Trochu otřepané. Chtějí to všichni. Vymyslete něco nového.

Další plus můžeme spatřovat ve vydaných speciálech, kdy autoři doslova parodují sami sebe a vy jenom litujete, že jsou tyto speciální díly tak krátké a nemůžete se smát víc.

Druhá řada tohoto anime přináší skoro to samé jako první. Grafika je trochu vymazlenější, ale co je hlavní. Příběh má koule už od prvního dílu, kdy chytne a nepustí. Jsou zde všechny staré postavy a setkáváme se s novými. Zatím jsem neviděl anime, kdy hlavní hrdina pošle pěstí k zemi tolik holek. Nemají být na straně zla! Nejvíc škody je jisté blonďaté správně urostlé a nadržené.Obě série dávají dohromady zajímavý počin u kterého nebudete litovat času, jenž jste u něj proseděli, nebo proleželi. (Jestli stojíte při sledování anime je to Vaše věc.) Pokud překousnete první díly tak Vás příběh jistě vtáhne a ukáže Vám několik zvratů a překvapení a hlavně skvělé boje s několika vtipnými scénkami, kdy pár dílů bývá vyloženě oddychových a mají za účel pobavit. K tomu poslouchatelný opening a co víc chtít, když se nudíte a nemáte co dělat.

Celkové hodnocení 4 pračky Whirpool. Značka vítězů!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama