Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf)

31. května 2011 v 18:29 | Sm0ker |  Anime


Spice and Wolf je krásné anime odehrávající se ve vymyšleném světě, které bychom mohli přirovnat k středověké Evropě. Neodehrávají se zde žádné války ani dramatické souboje. Jediné souboje se zde odehrávají v rámci obchodování za účelem utržit největší zisk.
Příběh sleduje prostého obchodníka Lawrence, jenž má sen postavit si dům a obchodovat v jednom z měst. Tento sen se snaží zrealizovat s koněm a vozem na kterém převáží různé zboží s kterým obchoduje. Je to protřelejší obchodník se zkušenostmi a vybranou mluvou. Dokáže usmlouvat co nejlepší zboží a ví kde prodávat a nakupovat. Povahově je velmi hodný a není zákeřně slizký jak by se od obchodníků dalo čekat. Zlý dokáže být pouze na ty kteří jej chtěli obrat a samozřejmě jako obchodník chce mít největší zisk.


Jednoho dne jej cesta zavede do vesnice, která uctívá vlčí bohyni Horo, jenž dokáže přivolat dobrou úrodu obilí. Nutno dodat, že tento zvyk v podobě oslavného svátku provádějí už z pouhé povinnosti a mnoho lidí na bohyni nevěří.
Jakmile Lawrence uzavře obchod vydá se do dalšího města, avšak večer si všimne nezvaného návštěvníka ve svém voze. Mezi kožešinami mu leží nahá dívka.
Ano, velmi "překvapivě" se k němu, díky náhodě, dostala bohyně Horo. Má všechno co pravá bohyně potřebuje. Mladé krásné tělo, roztomilou tvář, vlčí uši a ocas na který nedá dopustit a ve volných chvílích se s ním mazlí. Jak sama říká její uši dokáží poznat, když někdo říká lež. Jestliže jsem psal, že Lawrence je profesionální obchodník tak Horo jej s přehledem strčí do kapsy.
"Jsem moudrá Horo" uslyšíte za celý seriál několikrát. Její moudrost a zkušenosti se Lawrencovi velmi hodí a jako správný obchodník uzavře s Horo dohodu s tím, že ji doprovodí na sever. Vlčice slíbí obchodníkovi odměnu s tím, že si na sebe sama vydělá. Ze začátku však Horo stojí Lawrence velké peníze, jelikož její záliba v konzumování jablek, nebo nadměrného množství alkoholu leze do velmi do peněz.


Tímto se nám zde rozehrává velmi pěkný příběh s romantickým pozadím, kde nechybí ani trocha akce, nebo napětí a zrady. Vše je velmi pěkně dávkováno a vy se těšíte na další díly. Je krásné sledovat jak se Horo snaží půlku dílu chytit Lawrence za ruku a v dalších dílech se jej drží jako klíště.
Menším vrcholem jsou poté také boje, kdy na sebe Horo vezme svoji pravou podobu vlka a začne být zlá. Když se proti Vám rozeběhne deseti metrový vlky co váží nějakou tu tunu tak nemáte zrovna velké šance na přežití.
Celkově se anime dá shrnout jako svižně odsýpající dobrodružné dílko s trochou romantiky při kterém se nebudete nudit ani u jednoho dílu.
Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ejný Salvatorů Ejný Salvatorů | Web | 31. května 2011 v 18:35 | Reagovat

pěkný blog,šikula:)

2 Sm0ker Sm0ker | 31. května 2011 v 18:42 | Reagovat

[1]: dík o:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama