Denpa Teki na Kanojo

16. května 2011 v 19:32 | Sm0ker |  Anime


Na tento skvělý kousek jsem narazil při každodenním brouzdáním internetových stránek. Hned zprvu mě zaujal hlavní obrázek dívky s deštníkem a basebalovou pálkou. Po menším uvážení jsem si hned uvědomil, že tento kousek mi zpříjemní večer.
Denpa Teki na Kanojo je dvoudílné OVA. Čekají nás dva příběhy se stopáží kolem čtyřiceti minut. Tyto minuty jsou, ale vskutku nabušené nevídanými příběhy.
Obě story se odehrávají na střední škole, kde sledují osud školního rváče, který nejde pro ránu daleko. Delikvent Juuzawa Juu se jednoho dne setká s Ochibana Ame, která mu oznámí, že v minulém životě byl král a ona jeho rytíř a hodlá mu sloužit i v tomto životě. Po chvíli odmítání, kdy Ame navštíví svého "krále" i uprostřed noci se tato dvojice dává dohromady. Na pozadí této malé události se nám pozvolna rozjíždí příběh sériového masového vraha, který vraždí jenom dívky. Juu se k těmto případům staví s nezájmem do té doby, než zemře jedna z jeho spolužaček a on je odhodlán vraha dopadnout s pomocí Ame.

Ve škole zůstáváme i ve druhém příběhu, kdy dvojice spolu pořád funguje a začínají se zde objevovat i první romantické prvky. Alespoň do té doby, než se objeví první problémy. Zvláštní případy šikany, které se šíří na škole se nevyhnou ani Juuovi. Když šikana přeroste v únosnou mez srandy, kdy můžou přijít o život i nevinní lidé chystá se Juu s Ame opět zasáhnout a vše zarazit.

Oba dva příběhy jsou kulervoucí! Dobře napsané texty, kdy příběh utíká správným tempem a vy jenom hltáte každou minutu a čekáte co nového se na scéně objeví a jak zápletka nakonec vyústí. Detektivní příběhy považuji za skoro geniální počin, který jsem nečekal a velmi mě nadchnul.
I když je anime z roku 2009 tak se zdá grafiky trochu starší, ale to vůbec nevadí, nýbrž naopak podkresluje temnější atmosféru tohoto OVA.
Jediná výraznější vada na kráse je, že jsou pouhé dva díly.
Jestliže máte rádi detektivní příběhy, které jsou dobře napsané a mají i překvapivé zvraty s temnější atmosférou tak Denpa Teki na Kanojo je přesně to pravé!

Celkové hodnocení 5 praček Whirpool. Značka vítězů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama