Black Lagoon

14. května 2011 v 16:54 | Sm0ker |  Anime
"Můj život byl předem nalinkovaný. Dodělal jsem úspěšně školu a připojil jsem se k mezinárodní společnosti, kde se ze mě stala obyčejná kancelářská krysa, které stačilo umět dobře pochlebovat svým nadřízeným. Ze stereotypu mě jednoho dne vytrhla práce při níž jsem měl donést CD z bodu A do bodu B. Bohužel mojí cestu C překazili piráti. Místo ožralého Johnyho Deppa jsem dostal Laru Croft na speedu," tak by se dal uvést začátek akčního anime. Mladý úředníček je unesen novodobými piráty ke kterým se záhy přidá.


Anime se dá označit za šílené v dobrém slova smyslu. Posádku dopravní společnosti Black Lagoon tvoří čtveřice různorodých osobností z nichž nejvíce vyčnívá jediná žena v posádce - Revy. Co Vás pochvíli napadne je právě přirovnání k legendární počítačové postavě ze hry Tomb Rider. Revy je však narozdíl od Lary velice krvelačná a má ráda rum. Rum je dobrý.


Příběh se nám odehrává ve vymyšleném městě plného hříchu a všech mafií světa. Vyjít ven bez kvéru je jasná smrt. Tady se zabíjí i jen tak z nudy.
Ucelený příběh bych zde nehledal. Anime se skládá z několika různých příběhů, které trvají epizodu, nebo dvě... nebo tři. Většinou se jedná o pořádné akční rodeo při kterém se jenom střílí a lidé padají v kalužích krve, lodě vybuchují, každý má RPG.

Další sorta dílů jsou ty které moralizují a to zabíjí celou tuhle sérii. Naštěstí jich moc není, ale bohužel jsou to právě ty poslední které kazí dobrý požitek.
Inu, to nic nemění na tom, že pohled na děti, kdy jedno drží M60 a vystřílí bar plný drsných týpků, je naprosto skvěle zábavný. Dále se zde potkáme i s nacisty, kdy je vrcholem rozhovor afroamerického kapitána Black Lagoon s velitelem nacistů. Nebo souboj, kdy nám ze služky udělali čistého terminátora, jenž se před ničím nezastaví.
Objevuje se nám zde několik skupin které se snaží získat hlavní moc ve městě. Ať už jde o bývalé ostřílené vojáky z Ruska, nebo Yakuzu. Dojde i na církev bolesti s ozbrojenými jeptiškami.


Druhá řada nám jede ve stejném duchu jako první a nabízí ještě šílenější boje, kdy si autoři dělají srandu sami ze sebe. Masový vrah s motorovou pilou se náhle rozbrečí a začne panikařit, že ztratil svoji hračku bez které nemůže mluvit a podobných komických situacích je zde více. Bohužel všechno zabíjí poslední tři díly, kde se snaží moralizovat a snaží se vše kompenzovat jatkami v závěrečném dílu.

Je zde i několika dílná OVA, kde snad dostaneme to co chceme. Střílení a hodně mrtvol. Z prvních dílů co jsem viděl jsem, ale mírně v rozpacích a nezachrání to ani Revy ve sprše.

Mezi další plus bych jednoznačně zařadil hudbu z openingu.

Výsledkem je opravdu bláznivé akční anime, kde nechybí napětí a nějaké ty morální kecy a najdeme zde i trochu vtipu.
Celkové hodnocení 4 pračky Whirpool. Značka vítězů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kaya kaya | 10. listopadu 2014 v 12:19 | Reagovat

nevím jestli si toto anime úplně pochopil/a jinak by ti došlo že v když se to možná na první pohled nezdá příběh v tom je a ty jak říkáš moralizační proslovy které ubírají jinak skvělému zážitku na atmosféře k tomu prostě patří

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama