Baccano!

14. května 2011 v 20:53 | Sm0ker |  Anime


Baccano je ze stejného pera jako anime Durarara!! Tedy můžeme čekat podobný opus.
Baccano spatřilo světlo světa dříve, než výše zmíněné anime začínající na D.
Baccano nám přináší propracovaný příběh, který se ze začátku od sebe co nejvíc rozděluje a přestává pomalu dávat smysl, aby se ke konci zase hezky pěkně spojil a utvořil tak ucelený děj, který je chytře napsaný a plný dějových zvratů.
Jsou zde tři příběhy přičemž ten nejdůležitější se odehrává ve vlaku. V tomto vlaku je vysoká koncentrace brilantně propracovaných postav a každá jede svojí vlastní hru. Je zde banda černokabátníků, jenž se snaží vymoci od vlády osvobození svého vůdce tím, že budou postupně zabíjet cestující vlaku. Na druhé straně jsou vrazi mafie nosící bílé obleky, jež vede krvechtivé monstrum. Mezi nimi se pohybuje nejlepší nájemný vrah své doby, banda překupníků s výbušninami, dvojice zlodějíčků a nesmrtelný chlapec. Zábava (jatka) mohou začít.Tohle anime je akční, vtipné a chytré. Postupně si hraje s příběhy a osudy jednotlivých osob a spojuje jejich příběhy do sebe jako při skládání skládačky.
Další příběh nás zanese na loď, kde skupina vybraných dostává nadosah elixír nesmrtelnosti.
Poslední příběh je začleněn do podsvětí velkoměsta ve kterém skupinky mafiánů bojují o vrcholné postavení.
Každý charakter je opravdu jedinečný a najdete si zde několik oblíbenců. Ať už jde o párek zlodějů, které nemůžete pro jejich naivní, až blbý, pohled na svět nemít rádi. Vůbec se, ale nebojte, že by jste ztratili v postavách přehled. Všechny jsou svým způsobem jedinečné a nedají se zaměnit s žádnou jinou.To, že jde o dílo stejného autora, který napsal Durarara!! je vidět v několika momentech. Například, když němá žena v černých šatech píše vzkazy na papír. Krásný odkaz na budoucí Selty. Trochu jsem litoval, že jsem nejdříve neshlédl Baccano dříve před Durarara!! lépe bych si tak vychutnal některé pasáže.

Jestli hledáte grandiózní příběh s dobře napsanými charaktery a nebojíte se trochy krve a zabíjení tak je pro vás Baccano jasná volba. K tomu výborný soundtrack s openingem!
Celkové hodnocení 5 pračkek Whirpool. Značka vítězů!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 31. května 2011 v 18:42 | Reagovat

Na Baccano! jsem viděla AMV na AnimeFest, docela mě zaujalo, možná to shlídnu, až přelouskám GITS a BlackJacka. Mohlo by to stát za to.

2 Sm0ker Sm0ker | 31. května 2011 v 18:47 | Reagovat

[1]: Určitě za to stojí. Jediná nevýhoda by mohlo být hodně hlavních postav, ale všechny jsou svým způsobem úžasný (:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama