Princ z Persie: Písky času

8. července 2010 v 14:13 | Kvok |  Filmy
Prince of Persia


Konečně povedený film podle herní předlohy?

Z tohoto filmu mám rozpoložené pocity jako z výkonů týmů na mistrovství světa ve fotbale. Chvílemi se to zdá dobré, chvílemi špatné, chvílemi nijaké a když jdete na záchod tak prošvihnete gól.
Princ z Persie, jako mnoho jiných filmů, má svoji předlohu v počítačové hře, respektive hrách, tato série má několikero pokračování s tím, že v minulých týdnech vyšlo další pokračování.
Tento film však nekopíruje příběhem žádnou z těchto her, což je snad i dobře vzhledem k poslední vydané a razí si cestu vlastním nastíněným příběhem, který je dost klišé, až to není ono a dá se v celku snadno předvídat, což náročného diváka zrovna neuspokojí.
Ovšem, nejste-li náročný divák a do kina se jdete bavit jako mnozí ostatní kolem vás co drobí na zem předražený popcorn a srkají studenou Colu, či jiný tlamolep, tak se budete bavit a neusnete jako by se mohlo stát při novém Robinu Hoodovi.
Kvalita obrazu a všeho kolem je na patřičné úrovni jak se na "velkofilm" sluší a patří. Hlavní hrdina v podání Jake Gyllenhaala, kterého opravdu nemusím, mile překvapil a začnu mu snad i fandit. Jeho partnerka Gemma Arterton je až moc otravná, což uzná i princ a jeden by do ní chtěl i kopnout a vylámat jí zuby, ale tak svoje si odehrála.
Děj se točí kolem prince Dastana, který vlastně není z urozeného rodu, ale sirotek, kterého si král z Persie adoptoval. Toto se dovíme hned na začátku filmu a z téhle americké klišéoidnosti jsem chtěl jít zvracet na záchod. Zatnul jsem zuby a dal jsem filmu ještě šanci, což se nakonec i vyplatilo. Příběh se postupně rozjede a máme tu smrt vůdce národa a jako jediný podezřelý je právě Dastan, který prchá s princeznou právě obsazeného města, která ukrývá legendární dýku času. Kolem téhle dýky se to potom celé točí. Zlosyn jí chce a proto musí zabít Dastana. Dastan chce zabít toho kdo něj hodil vraždu nevlastního otce. Než se prokoušeme čeká nás přes hodinu a půl honiček na koni, skákání po zdech, bojích se zloduchy.
Princ z Persie

Celkově ten nevyvážený dojem z dobrého filmu a průměru a odpadu s hnojem dělají takové velké seky, kdy se najednou ocitnete z jednoho místa úplně někde jinde ani nevíte proč, jak, kdy a za chvíli další skok a jste opět někde jinde. Co se týče kamery tak ta vůbec nestíhala v soubojích, které měli být tak nějak epické, ale to se nekonalo ani trochu.
Co dodat, že se to odehrává v pěkném prostředí, kde je písek a honosné stavby mocné Perské říše, když scénárista neumí napsat pořádný scénář, to je vám pak na nic, když máte obstojné herecké obsazení, když na režisérské židli sedí hrozný máslo a o kameramanovi se radši ani nebudu vyjadřovat.
Když, ale přehlídnete tyto neduhy jedná se o pěkný letní biják, při kterém se uvolníte. Je to určitě lepší, než Souboj Titánů, ale na Piráty z Karibiku to nemá ani náhodou. Rádoby vtipné scény zde bohužel nefungují a akční scény jsou díky kameře krapánek nepřehledné.
Celkově vzato jestli je film dobrý, nebo špatný určuje to jestli se na něj budete chtít ještě někdy znovu podívat a myslím, že na tenhle film se dá kouknout více, než jednou, proto bych ho zařadil mezi ty lepší.
Prokletí filmů podle herních předloh bohužel nebylo prolomeno a nezbývá, než doufat, že se tak povede někdy příště, avšak není to ani takový odpad a koukatelná zábava.
78%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama