Červenec 2010

A-Team

12. července 2010 v 16:42 | Kvok |  Filmy
Dočkali jsme se dobrého remakeu?
A-Team

A-Team byl seriél z osmdesátých let, který pojednával o partě vojáků, kteří jsou nespravedlivě obviněni za něco co nespáchali a teď jsou na útěku při kterém pomáhají všem, kterým je ubližováno.
Byl to jeden z mnoha seriálů s kterými se roztrhl pytel. I přes to však patřil mezi k tomu lepšímu průměru a v mém osobním žebříčku je hodně vysoko. Ještě teď si rád zavzpomínám, kdy jsem čekal na každý další díl, který dávali na Primě a ještě jsem si ho nahrával na stařičké VHSky.
Jednak zde bylo hodně vtipu: "Ten chlap dokázal prodat Bostonský most Bostnu,"nebo
Mr. T

 "Investuj do zlata!"

Další devizou bylo hodně zbraní a výbuchů a honiček a prostě všechno co k takovému seriálu z osmdesátých let patřilo. No jo, ale teďka už to chce něco víc, nebo to snad pořád dokáže chytnout?
Záleží na provedení.

Nový A-Team začíná velmi stylově a postupně se seznamujeme se všemi hlavními představiteli filmu. Žádné zdlouhavé okecávací srdcervoucí scény zde nenajdete a vše se podřizuje akci, která má spád.
Na plátně se pořád něco děje a vůbec vám nepřijde, že film trvá bezmála dvě hodiny.
Možná nějaké obavy co se týče hlavních představitelů,
ale Liam Neeson, coby plukovník John 'Hannibal' Smith, ne, že by zrovna nějak hrál na zlaté sošky, ale jeho charizma mi prostě sedí.
Liam Neeson
Templeton 'Hezoun' Peck (Bradley Cooper) je správný děvkař. Seržant Bosco 'B.A.' Baracus (Quinton 'Rampage' Jackson) je velký svalnatý a jeho rány bolí a kapitán H.M. 'Šílenec' Murdock (Sharlto Copley) u tohohle chlapíka nevím jestli to bylo až tak moc přehrávané šílenství, nebo je magor opravdu.
Ve filmu se vyskytne několik zvratů, hodně přestřelek a výbuchů, nějaké plánování.
Akční film jak má být se vším všudy. Možná až k nevíře jak se povedlo do těch dvou hodin narvat poznání celého týmu, následná akce a zrada, útěk z vězení a a nakonec ještě vykonaná pomsta všem zloduchům.
Žádné výraznější chyby jsem nezaznamenal. Kamera nelítá zběsile z místa na místo stejně tak střih nás nepřenáší bez nejmenšího vysvětlení kus dál v příběhu, který utíká až k vybuchujícímu konci.
Remake se zjevně povedl a je jenom otázkou jestli bude i nějaký další díl, protože pochybuju, že by se tihle herci nechali ukecat na natočení seriálu.

85%

Princ z Persie: Písky času

8. července 2010 v 14:13 | Kvok |  Filmy
Prince of Persia


Konečně povedený film podle herní předlohy?

Z tohoto filmu mám rozpoložené pocity jako z výkonů týmů na mistrovství světa ve fotbale. Chvílemi se to zdá dobré, chvílemi špatné, chvílemi nijaké a když jdete na záchod tak prošvihnete gól.
Princ z Persie, jako mnoho jiných filmů, má svoji předlohu v počítačové hře, respektive hrách, tato série má několikero pokračování s tím, že v minulých týdnech vyšlo další pokračování.
Tento film však nekopíruje příběhem žádnou z těchto her, což je snad i dobře vzhledem k poslední vydané a razí si cestu vlastním nastíněným příběhem, který je dost klišé, až to není ono a dá se v celku snadno předvídat, což náročného diváka zrovna neuspokojí.
Ovšem, nejste-li náročný divák a do kina se jdete bavit jako mnozí ostatní kolem vás co drobí na zem předražený popcorn a srkají studenou Colu, či jiný tlamolep, tak se budete bavit a neusnete jako by se mohlo stát při novém Robinu Hoodovi.
Kvalita obrazu a všeho kolem je na patřičné úrovni jak se na "velkofilm" sluší a patří. Hlavní hrdina v podání Jake Gyllenhaala, kterého opravdu nemusím, mile překvapil a začnu mu snad i fandit. Jeho partnerka Gemma Arterton je až moc otravná, což uzná i princ a jeden by do ní chtěl i kopnout a vylámat jí zuby, ale tak svoje si odehrála.
Děj se točí kolem prince Dastana, který vlastně není z urozeného rodu, ale sirotek, kterého si král z Persie adoptoval. Toto se dovíme hned na začátku filmu a z téhle americké klišéoidnosti jsem chtěl jít zvracet na záchod. Zatnul jsem zuby a dal jsem filmu ještě šanci, což se nakonec i vyplatilo. Příběh se postupně rozjede a máme tu smrt vůdce národa a jako jediný podezřelý je právě Dastan, který prchá s princeznou právě obsazeného města, která ukrývá legendární dýku času. Kolem téhle dýky se to potom celé točí. Zlosyn jí chce a proto musí zabít Dastana. Dastan chce zabít toho kdo něj hodil vraždu nevlastního otce. Než se prokoušeme čeká nás přes hodinu a půl honiček na koni, skákání po zdech, bojích se zloduchy.
Princ z Persie

Celkově ten nevyvážený dojem z dobrého filmu a průměru a odpadu s hnojem dělají takové velké seky, kdy se najednou ocitnete z jednoho místa úplně někde jinde ani nevíte proč, jak, kdy a za chvíli další skok a jste opět někde jinde. Co se týče kamery tak ta vůbec nestíhala v soubojích, které měli být tak nějak epické, ale to se nekonalo ani trochu.
Co dodat, že se to odehrává v pěkném prostředí, kde je písek a honosné stavby mocné Perské říše, když scénárista neumí napsat pořádný scénář, to je vám pak na nic, když máte obstojné herecké obsazení, když na režisérské židli sedí hrozný máslo a o kameramanovi se radši ani nebudu vyjadřovat.
Když, ale přehlídnete tyto neduhy jedná se o pěkný letní biják, při kterém se uvolníte. Je to určitě lepší, než Souboj Titánů, ale na Piráty z Karibiku to nemá ani náhodou. Rádoby vtipné scény zde bohužel nefungují a akční scény jsou díky kameře krapánek nepřehledné.
Celkově vzato jestli je film dobrý, nebo špatný určuje to jestli se na něj budete chtít ještě někdy znovu podívat a myslím, že na tenhle film se dá kouknout více, než jednou, proto bych ho zařadil mezi ty lepší.
Prokletí filmů podle herních předloh bohužel nebylo prolomeno a nezbývá, než doufat, že se tak povede někdy příště, avšak není to ani takový odpad a koukatelná zábava.
78%