Červen 2010

Durarara!!

27. června 2010 v 12:15 | Kvok |  Anime
Už ani nevím jak jsem se k tomuhle anime dostal. Nejspíš jsem se v nudné půlnoční hodince, opojen lahodnými účinky korunní s citronem, brouzdal po všech možných překladatelských skupinách s tím, že najdu další poklad, na který bych mohl kouknout.
Netrvalo to dlouho a přišel jsem na stránky Akuma fansub, kde jsem na tohle anime přišel.
Jako první co praští do očí je chytlavý opening s ještě chytlavější hudbou, kterou jsem schopný poslouchat tři hodiny v kuse.
Děj, děj, děj... je zmatečný... ze začátku, než si zvyknete. Jestli jste viděli nějaký film od Tarantina půjde vám to lépe.
3

Všechno se točí kolem jedné dívky, což by nebylo tak zvláštní, když si to vezmete tak se dnes všechno točí kolem holek. Kromě toho, že tahle dotyčná umí bezvadně jezdit na motorce, ale to přece zvládá vícero zástupců něžného pohlaví, ne? Veskrze vzato tahle holka nemá hlavu a to doslova. Někde jí ztratila stejně tak se vzpomínkami.
Zatím co při jejím hledáním žije na hromádce s nájemným doktorem, jenž je touto dívkou, Selty, uchvácen. Ten také oné Selty domlouvá nejrůznější obchody. Když potřebujete něco dovést, někoho zachránit, je lepší jak pošta, i když lepší jak pošta je kde kdo.
K tomu si připočtěte velký gang, kdy nikdo neví, kdo do něj patří natož, kdo je vůdce.
V příběhu nám vystupuje další moře charakterů a každý své určité vlastnosti a vyčnívá nad ostatními. Tohle mě na tomto anime asi nejvíce baví, každý charakter je bravurně vykreslen.
Už jste viděli černého Rusa prodávajícího sushi? Co dělat, když vás štvou holky a mlátit je by bylo neetické? Rozmlaťte jim telefony! Hodně scének je srandovních, až neuvěřitelných.
Takových šílenců v jedné ulici nepotkáte.
Anime je nové a je to vidět na jeho grafice, která se drží nastoleném standardu a nikoho neurazí.
Jak bych to zakončil... Jestli nemáte na co právě koukat, když se chcete zabavit a nevíte čím, tak Durarara!!
90%

A nakonec nějaké to video: