Srpen 2008

Taken / 96 hodin

25. srpna 2008 v 20:17 | Kvok |  Filmy
Bryan bývalý agent vlády si žije v poklidu na penzi a jediné na čem mu záleží je získání si srdce své dcery. Ta se jednoho dne rozhodne vyrazit s kamarádkou do Francie a to se tatínkovi moc nelíbí, ale nakonec souhlasí. Jen co dvě dívky dorazí do Paříže jsou uneseny a Bryan vše slyší díky telefonu. Má 96 hodin na to, aby našel svou dceru, než jí obchodníci s bílým masem prodají. Bývalý agent pro záchranu své dcery jede do Paříže a nezastaví se před ničím…
Nejlepší film léta co jsem viděl. Liam Neeson je zde opravdu parádní. Příběh je ze začátku opravdu velmi čitelný, ale pak se vše pěkně rozbíhá. Tohle není žádná přehnaná Bondovka, ale pěkně uvěřitelný film, kde nejsou žádné kulomety s vodotryskem v hodinkách, nebo krabičce od cigaret. Kromě trochu sprasené akční scény honičky v autě je vše uvěřitelné. Pěkně svižné dílko s charismatickým hercem v hlavní roli. Co víc si přát?
90%

Temný rytíř

25. srpna 2008 v 20:04 | Kvok |  Filmy
Nový díl Batmana je tady! Christian Bale opět předvedl, že na postavu hrdiny z komixu má. Tento film byl hodně vychvalovaný a já jsem se rozhodl se na něj tedy taky podívat. Ano, nadchl mě, ale ne až tolik jak jsem čekal. Všichni vychvalují Heatha Ledgera, coby představitele legendárního Jokera. Schválně jsem se na něho tedy pořádně zaměřil, ale, že by zrovna tenhle výkon měl být na zlatou sošku? To snad ne! Výkon předvedl ovšem parádní to ano, ale nijak světoborné mi to zase nepřišlo. To bych více vyzdvihl Aarona Eckharta, který ztvárnil nového návladního a nakonec skončil jako Two-face. Co se týče filmu je to rozhodně Ačková podívaná. Akce je tu dost a dost. Herci jí také značně napomáhají. Avšak netroufal bych si říci, že druhý díl nového Batmana je lepší jak první. Můj skromný názor je, že oba filmy jsou si tak nastejno. Můžeme se již těšit na další díl, protože na tuto reinkarnaci Batmana se dá opravdu dobře koukat.
85%

Mumie 3: Hrob Dračího císaře

25. srpna 2008 v 19:46 | Kvok |  Filmy
Máme zde další díl Mumie s Brendanem Fraserem v čele. Jak si vedl? No je to úplný shit. Odvar. B-film. Trojka se snaží dát hned do začátku nějaký vtip, který moc vtipný není. Výměna hlavní herečky nedopadla vůbec dobře. Maria Bello místo Rachel Weisz je prostě hnus. Čekal jsem, že se zde aspoň vyvarují připomínání minulých dílů, kde právě Rachel hrála, ale ono ne. Další kravina mi přišla, že uteklo pár let a je tu hned místo pro další hlavní postavu. Alex nám od minulého dílu značně vyrostl a hned dostal pár zápletek. Našel si holku a jeho otec O´Connell mu musí dokázat, že v něj věří. No tak prosím vás dyť tohle je pokaždé přijďte už s něčím novým.
Opět zde máme také nějakou tu akci a vy jenom zavzpomínáte na minulé díly, kde ta akce za něco opravdu stála.
Jedna z největších kravin je opět souboj dvou armád bez které se snad neobejde už žádný film. Zatímco v druhém dílu to byla opravdu pěkná podívaná… zde proti sobě bojují dvě armády. Armáda záhoráků z hlíny a armáda klaďasů tvořená z nemrtvých. Film graduje a graduje a je hodně předvídatelný. Inu, i přes to všechno se na něj dá dívat, ale nečekejte, že půjde o stejně zběsile dobrou podívanou jako v prvních dvou dílech.
50%