Death Note

20. července 2008 v 12:15 | Kvok |  Anime
Tak jsme nějakému neumětelovi zkusili vysvětlit co je to anime, nebo manga. Co dělat, když se zeptá na jaké anime se má tedy podívat?
Já bych vybral Death Note. Není to sice zrovna typické anime, kde jde o jednoho maníka co má nejvíc chakry/duševní síly/snědl ovoce a je gumovej, a už vůbec zde hlavní hrdina nemá IQ kolem stovky, ale přibližující se dvěma stům.
Anime mělo na starosti studiu MadHous a to je panečku hned vidět. Po grafické stránce je to pro mě bezkonkurenční.
Tak a teďka o co tam vlastně jde? Mladý nadaný studentík (Light) jednoho dne najde na zemi ležet podivný zápisníček (Death Note) . Místo toho, aby jej hodil do koše, nebo si ze stránek udělal pár vlaštovek a zabavil se při nudné hodině, v něm začne listovat a dozví se několik zajímavých věcí. Ten, jehož jméno je zapsáno a zapisovatel zná jeho tvář, zemře do čtyřiceti sekund na zástavu srdce. Light se tomu pouze vysměje, ale nakonec mu to nedá a zápisník vyzkouší. Jelikož je syn vysoce postaveného policejního komisaře v Japonsku, má smysl pro spravedlnost a zabíjí pouze zločince. Po nějaké době, kdy si uvědomuje svojí moc, vymýšlí plán. Plán na to vymítit všechno zlo na zemi. Zabít všechny zločince a stát se bohem na zemi.
Zabíjení zločinců je sice fajn věc a státu to hodně pomůže, že nemusí vyživovat tu špínu, vrahy, pedofily a podobný odpad. Přesto, vražda je vražda. Celosvětové orgány jsou bezradné a při zasedání interpolu se dozvídají, že tento případ přebírá největší detektivní eso na planetě. Ten, který si vybírá neřešitelné případy a vždy je dokáže rozluštit. Nikdo ho však zatím neviděl. Na scénu přichází L a máme zde souboj dvou géniů. Light musí přijít na to jak L vypadá a jak se jmenuje. L musí přijít na to jestli je Light opravdu mysteriózní zabiják přezdívaný Kira. Hra může začít!
Nádherné, strhující - 95%
S tímto jsem taky nahrál pár obrázků do galerie tak se můžete kouknout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yumako Yumako | 21. července 2008 v 23:23 | Reagovat

Mas pravdu ,DEATH NOTE je upa husta anime O.o sem cumela

2 Kakashi Hatake Kakashi Hatake | 8. srpna 2008 v 18:19 | Reagovat

dobre anime..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama