Lost Planet: Extreme Condition

8. května 2008 v 12:43 |  Hry
Konečně jsme se dočkali zlevnění této pecky na pouhých 299,- Jakmile jsem tuto cenu uviděl v obchodě neváhal jsem a začal lovit v peněžence drobné.
Měl jsem trošku obavy, jelikož Capcom dělá hry sice s pěknou grafikou, ale už se mu moc nepovede předělat ovládání. Uvedu příklad Resident Evil 4, který mě uchvátil s grafikou a připadal jsem si jako ve filmu, ale to ovládání bylo dosti na nakopnutí plyšového tučňáka.
Jak se dalo čekat Losta Planet (LP) nezradil s grafikou. Hlavně hlavní postava Wayne je pěkně naanimovaná. Sníh padá, vzduch od pusy stoupá a stopy ve sněhu jsou za nějaký čas zaváté. Po chvíli hraní jsem byl mile překvapen ovládáním. Máme zde klasiku AWSD a krysku. Hra sice docela náročná na Vaše železo, ale na střední detaily by jste ji měli rozehrát všichni. (Pokud nemáte extra zrezavělý železo.)
Příběh nás zavádí na velkou kostku ledu, kterou se již několik let snaží lidstvo kolonizovat. Bohužel tamní obyvatelé jsou proti. Velcí brouci a když říkám velcí tak myslím opravdu velcí. Jeden takový velký brouk na Wayna zaútočí hned za začátku hraní a nebýt otce, který se obětuje, aby ho zachránil, hra by byla velmi krátká. Probouzíte se daleko od oné události, kde se setkáte se skupinkou sněžných pirátů. Ti vás zachraňují a cesta za pomstou může začít.
Jelikož je na planetě všude zima máte speciální obleček, který u Vietnamců nekoupíte. Tento obleček vám dodává teplo, avšak, když dojde oblečku šťáva není žádné teplo a vy pomalu skapete. Energii pro teplo můžete získávat ze všech brouků, které sejmete, nebo z různých nádržích povalujících se všude kolem vás. Právě brouci budou největším zdrojem tepla pro obleček.
Brouci se však nedají a své teplo si budou bránit vším co mají. Jak se tedy dostaneme těmto potvorám na kobylku? (To je dosti divný přirovnání, když bojujete proti broukům.) Budeme mít základní kulomet a potom třeba brokovnici hodící se na obrněné broučky, ale ani raketomet není vůbec k zahození. Jestliže bude brouků trochu víc než by jste sami ustáli přijde na pomoc tzv. VO. Určitě jste viděli druhý díl vetřelců jak to Ripleyová nandala královně s tím robotem. Tak tohle je něco podobného, až na raketomety a rotační kulomety. Pokud by se stalo, že váš VO je zničen nic se neděje. Včasným uskočením z vybuchujícího stroje si zachráníte život a můžete z trosek načerpat něco energie. Dále je zde také možnost popadnout těžký rotační kulomet do vlastních rukou a jít kosit potvory. Toto je však vykoupeno velkým zpomalením vaší postavičky.
Celkově vzato jedná se o fajnouvou střílečku, kde nemusíte moc myslet a jenom se hrnete dopředu a kosíte odporné brouky. Kupodivu je to velmi zábavné. Hra určitě stojí za zahrání pokud holdujete svižným akcím není co řešit. 88%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama