Fallout

10. května 2008 v 16:38 | Kvok |  Hry
Kdepak, nejedná se o závodní hru s podobným názvem, nýbrž o RPG. Dosti postarší kousek od již neexistujícího studia Black Isle. Proč se, ale zaobírat takovouto starou vykopávkou? Nu, třeba proto, že se k nám po dlouhých letech blíží nový díl této kultovní hry.
Válka, všechny atomové bomby světa se spojili a udělali z matičky země dosti nehostiné místo k životu. Kvůli zachování lidské rasy se před oněmy hříbky, které by jste v lese nechtěli potkat, schovalo nějaké to obyvatelstvo do takzvaných Vaultů. Vláda věděla kam konflikty o přírodní zdroje povede a nelenila v budování obrovských krytů. Náš příběh začíná právě v jednom z Vaultů. Porucha vodního čipu znamená vyslání dobrovolníka do nehustinné pustiny, aby našel nový. Ano, dobrovolník jste vy!
Začínáme, jako v každém dobrém RPG, vytvořením postavy. Máme zde pár předdefinovaných, ale nestojí ani za tu zlomenou grešlu. No a že máme opravdu velký výběr. Od atributů jako síla, nebo štěstí tu máme schopnosti, lepší střelba se zbraněmi, vylepšení hraní kostek, nebo schopnost ze všeho se vykecat. K tomu všemu získáváme ještě perky. Ty získáváte jednou za tři úrovně a notně zlepšují vaši postavu. Po dopilování postavičky můžeme vyrazit do světa.
Hned co nás vykopnou z několika tunových dveří narazíme na posledního dobrovolníka. Tedy, spíš na to co z něj zbylo. Jelikož, ale my nejsme takový ořezávátka jako bílá kostra na zemi, rozstřílíme vše co nám půjde po krku. Konečně vycházíme na sluneční světlo a naskýtá se nám pohled na mapu světa. Zde se nám objevují místa, kterými jsme již prošli, nebo je nám někdo vyznačil. Inu, rozejdeme se k prvnímu zakreslenému bodu. Právě putování po mapě je notně zábavné, když vás můžou z nenadání přepadnout nájezdníci, obří krysy, nebo jiná havěť tamního světa. Můžeme zde však navštívit i speciální lokace, třeba spadlý lítající talíř s dvěma ufouny, kteří u sebe mají fotku Elvise.
Zbraní je v této hře přehršle. Od vzduchovky po raketomet. Není nic lepšího, než si vzít těžkotonážní rotační kulomet a pustit dávku do zloducha a ten se v rytmu střel bude klepat ze strany na starnu a jeho maso a krev se rozlítnou do všech stran. Při boji máte několik tzv. "akčních bodů" které můžete proměnit buď do střelby, nebo do chůze či jiných aktivit. Při vypilování skillu své postavy sejmete hráče na jednu ránu a uvidíte efektivní rozlétnutí jeho hrudníku do stran.
Příběh je v této hře na takové průměrné hranici. Neurazí, ale ani nijak nevyčnívá. Naopak úkoly jsou mnohdy velmi nápadité a srandovní. Jako vcelku hlášky a narážky v celé této hře. Bojujete s bandou zelených mutantů a najednou se jeden z nich rozuteče pryč se slovy "Já se vrátím a se mnou přijde Bruce Willise!"
Jak jsem již zmínil na začátku hra je velmi stará a proto zde máme opravdu zastaralou grafiku, která může mnohé mladé, zhýčkané, divné, hráče odradit. To by však byla velká chyba. Zahrajte si tuto hru a prožijte tu skvělou atmosféru v postapokaliptickém světě. Možná vám přijde mnoho věcí zde provařených a už to znáte z jiných her, ale právě tahle byla jedna z prvních, kde se podobné věci zaváděli.
95% Ano, jsem zaujatý. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Libor | 10. května 2008 v 20:22 | Reagovat

eeeeeeeeek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama